Забута церква св. Великомученика Димитрія Солунського в с. Гірські Соколики Україна

Гірські Соколики – це гірське село, територія якого розташована по обидві сторони польсько-українського кордону. Проте, на сьогоднішній день на польскій частині село вже не існує, а на українському березі Сяну залишилось лише невелике поселення, залізнична станція Соколики (залізничне сполучення Львів-Ужгород), кілька адміністративних будинків, що належать селу Соколики і церква св. Великомученика Димитрія Солунського, що стоїть руїною. Її можна також побачити з території Польщі. Сьогодні в Соколиках налічується 42 мешканці, 6 будинків і 10 квартир на залізничній станції.

Це гірське село над Верхнім Сяном, розташоване поміж потоками Літміж і Буковець біля підніжжя гори Кичери Соколицької. Свою назву село одержало від птаха сокола, оспіваного в піснях і легендах.

Доля для цього села обернулась спиною. Після II-ої світової війни, в 1945 році, мешканців з радянської частини села вивезено, те саме спіткало і мешканців польської частини в червні 1946 року. Будинки в селі знищено.

Перед вибухом війни віруючі молились в мурованій церкві св. Великомученика Димитрія Солунського, що була збудована в 1931 році. Звідти лунали співи хору і розходився міцний запах кадила. А вже після війни вона використовувалась радянськими прикордонниками як стайня і склад. Тепер церква стоїть самотня і спустошена, руйнуючись з плином часу.

Якщо храм швидко не відремонтувати, він зникне з нашої пам'яті, як пішли у небуття мешканці села, що колись тут проживали чи були поховані на неіснуючих цвинтарях (на їх місці не видно надгробків, пам'ятників і хрестів).

З метою відновлення храму 14 грудня 2012 року був зареєстрований Комітет Української Автокефальної Церкви парафіі Святого Великомученика Димитрія Солунського в с. Нижнів Турів Турківського району Львівської області. Комітет діє на підставі статуту, має свій банківський рахунок, що призначений на відбудову церкви, а також всі дозволи на проведення ремонтних робіт.

На представленних нижче фотографіях видно теперішній стан церкви св. Великомученика Димитрія Солунського. Запрошуємо всіх небайдужих до долі цього храму долучитись до його відновлення. Нижче подано банківський рахунок, на який можна вплатити гроші на ремонт церкви.